Vishay/Dale CRCW080538R3FKEAHP
CRCW080538R3FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080538R3FKEAHP
Brief Description
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080538R3FKEAHP.pdf
Availability of CRCW080538R3FKEAHP
QUANTITY
CRCW080538R3FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080538R3FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080538R3FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080538R3FKEAHP
Related LinksCRCW08053, CRCW080538R3FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080538R3FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW080538R3FKEAHP
REGULATOR 12/24V-9V 5A SIP HORZ datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1INPUT 14DIP datasheet.pdf
CONN HOUSING TAB 6POS KEY-YY PNL datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 5MFP datasheet.pdf
CLAMP TIE STD #10SCR WR BK 7.9" datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-ST DUPLEX datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE D 36POS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
ATTENUATOR 4 DB DC 8GHZ datasheet.pdf