Vishay/Dale CRCW080539R0FKEAHP
CRCW080539R0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080539R0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 39 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080539R0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW080539R0FKEAHP
QUANTITY
CRCW080539R0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080539R0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080539R0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080539R0FKEAHP
Related LinksCRCW08053, CRCW080539R0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080539R0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW080539R0FKEAHP
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
QB 10/OSC 10 10 POLE JUMPER datasheet.pdf
DFN-6 TO DIP-10 SMT ADAPTER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W CM datasheet.pdf
IC HALL SENSOR DGTL 3SOT23 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A datasheet.pdf