Vishay/Dale CRCW08053K30JNEAHP
CRCW08053K30JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08053K30JNEAHP
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW08053K30JNEAHP.pdf
Availability of CRCW08053K30JNEAHP
QUANTITY
CRCW08053K30JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08053K30JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW08053K30JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08053K30JNEAHP
Related LinksCRCW08053, CRCW08053K30JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08053K30JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW08053K30JNEAHP
RES SMD 0.309 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 STR 15AU datasheet.pdf
IC BATT MANAGEMENT/MEASURE 28SSO datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 10POS TIN datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE D 22POS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/16/90 3.2SN BK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 32POS GLD datasheet.pdf
CONN FPC TOP 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf