Vishay/Dale CRCW0805412RFKEA
CRCW0805412RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805412RFKEA
Brief Description
RES SMD 412 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805412RFKEA.pdf
Availability of CRCW0805412RFKEA
QUANTITY
CRCW0805412RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805412RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805412RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805412RFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805412RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805412RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805412RFKEA
TERM BLOCK INPUT SOPTOCOUPL 48V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 54A DPAK datasheet.pdf
SW ROTARY SP3T W/BRKT RT ANG PC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 14POS VERT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 4A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 74POS datasheet.pdf