Murata Electronics North America GRM40CH300J50PT
GRM40CH300J50PT picture photo
Mfg. Part Number
GRM40CH300J50PT
Datasheet Download
GRM40CH300J50PT.pdf
Availability of GRM40CH300J50PT
QUANTITY
GRM40CH300J50PT Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM40CH300J50PT
Internal Part NumberEIS-GRM40CH300J50PT
Delivery TimeIn stock, ship GRM40CH300J50PT today.
SeriesGRM40CH30
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type805
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM40CH300J50PT
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM40CH, GRM40CH300J50PT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM40CH300J50PT Details Description
Related parts for GRM40CH300J50PT
CONN HEADR BRKWAY .100 05POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 62MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC datasheet.pdf