Vishay/Dale CRCW0805422KFKEA
CRCW0805422KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805422KFKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 422K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805422KFKEA.pdf
Availability of CRCW0805422KFKEA
QUANTITY
CRCW0805422KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805422KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805422KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805422KFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805422KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805422KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805422KFKEA
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 42MM PCMNT datasheet.pdf
IC NVSRAM 16KBIT 45NS 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf