Vishay/Dale CRCW0805430RFKTA
CRCW0805430RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805430RFKTA
Brief Description
RES SMD 430 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805430RFKTA.pdf
Availability of CRCW0805430RFKTA
QUANTITY
CRCW0805430RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805430RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805430RFKTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805430RFKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805430RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805430RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0805430RFKTA
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD LP 28SSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 0.75 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 248 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
28 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
DIODE FRED 30A 600V TO-220 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
2,2UF 450V 10X16 datasheet.pdf