Vishay/Dale CRCW0805432KFKEA
CRCW0805432KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805432KFKEA
Brief Description
RES SMD 432K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805432KFKEA.pdf
Availability of CRCW0805432KFKEA
QUANTITY
CRCW0805432KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805432KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805432KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805432KFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805432KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805432KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805432KFKEA
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
TVS DIODE 154VWM 246VC DO201A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 17MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 510.1 OHM 1W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 4 COIL 100UH SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
1.8 V, Micro-Power, 8/10/12-Bit ADCs in 6 Lead SOT-23 IC datasheet.pdf