Vishay/Dale CRCW080543K0JNEAHP
CRCW080543K0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080543K0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080543K0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW080543K0JNEAHP
QUANTITY
CRCW080543K0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080543K0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080543K0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080543K0JNEAHP
Related LinksCRCW08054, CRCW080543K0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080543K0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW080543K0JNEAHP
CABLE FLAT FLEX 2" .50MM 50 POS datasheet.pdf
CONN STACKER .156" 5POS SGL TIN datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SL WTW CONN HOUSING MALE 8CKT datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 700MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf