Vishay/Dale CRCW080543R2FKEAHP
CRCW080543R2FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080543R2FKEAHP
Brief Description
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080543R2FKEAHP.pdf
Availability of CRCW080543R2FKEAHP
QUANTITY
CRCW080543R2FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080543R2FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080543R2FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080543R2FKEAHP
Related LinksCRCW08054, CRCW080543R2FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080543R2FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW080543R2FKEAHP
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CONN HEADER 8PS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
GDT 75V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
TAPE GLASS CLOTH PTFE 6"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 330 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf