Vishay/Dale CRCW0805442RFKEB
CRCW0805442RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805442RFKEB
Brief Description
RES SMD 442 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805442RFKEB.pdf
Availability of CRCW0805442RFKEB
QUANTITY
CRCW0805442RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805442RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805442RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805442RFKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805442RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805442RFKEB Details Description
Related parts for CRCW0805442RFKEB
MOSFET N-CH 150V 18A I-PAK datasheet.pdf
GDT 200V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.81MM datasheet.pdf