Vishay/Dale CRCW0805453KFKTA
CRCW0805453KFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805453KFKTA
Brief Description
RES SMD 453K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805453KFKTA.pdf
Availability of CRCW0805453KFKTA
QUANTITY
CRCW0805453KFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805453KFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805453KFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805453KFKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805453KFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805453KFKTA Details Description
Related parts for CRCW0805453KFKTA
CAP CER 100UF 6.3V Y5V 1210 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
16 KEY CALCULATOR FORMAT BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 333 I/O 456FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220-2 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf