Vishay/Dale CRCW0805470KFKEB
CRCW0805470KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805470KFKEB
Brief Description
RES SMD 470K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805470KFKEB.pdf
Availability of CRCW0805470KFKEB
QUANTITY
CRCW0805470KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805470KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805470KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805470KFKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805470KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805470KFKEB Details Description
Related parts for CRCW0805470KFKEB
CONN HEADER 2MM DUAL SMD 18POS datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
QUICKIE*HEADER datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 35NS 32SOP datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf