Vishay/Dale CRCW0805470KJNEB
CRCW0805470KJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805470KJNEB
Brief Description
RES SMD 470K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805470KJNEB.pdf
Availability of CRCW0805470KJNEB
QUANTITY
CRCW0805470KJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805470KJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805470KJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805470KJNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805470KJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805470KJNEB Details Description
Related parts for CRCW0805470KJNEB
IC REG BUCK ADJ 0.55A 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 208CABGA datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
LED MT SR VERT 19MM 3MM 2LD datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
RUGGED RJ45 R/A JACK 8POS HDR datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf