Vishay/Dale CRCW0805470RFKEA
CRCW0805470RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805470RFKEA
Brief Description
RES SMD 470 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805470RFKEA.pdf
Availability of CRCW0805470RFKEA
QUANTITY
CRCW0805470RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805470RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805470RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805470RFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805470RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805470RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805470RFKEA
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC REG TRPL BUCK/LINEAR 16MLF datasheet.pdf
RES SMD 54.9OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.6"L X 2.25"W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 460MA 910 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE USB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf