Vishay/Dale CRCW080547K0FHEAP
CRCW080547K0FHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080547K0FHEAP
Brief Description
RES SMD 47K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080547K0FHEAP.pdf
Availability of CRCW080547K0FHEAP
QUANTITY
CRCW080547K0FHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080547K0FHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080547K0FHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080547K0FHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080547K0FHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080547K0FHEAP Details Description
Related parts for CRCW080547K0FHEAP
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
IC MMIC AMPLIFIER 6-MINI datasheet.pdf
RES SMD 3.24 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.1VWM 22VC AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
HOOF W/DENT 2.40MM (0.09) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf