Vishay/Dale CRCW080547K0FKTA
CRCW080547K0FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080547K0FKTA
Brief Description
RES SMD 47K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080547K0FKTA.pdf
Availability of CRCW080547K0FKTA
QUANTITY
CRCW080547K0FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080547K0FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW080547K0FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080547K0FKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW080547K0FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080547K0FKTA Details Description
Related parts for CRCW080547K0FKTA
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
SWITCH DOOR ROD SPDT 5A QC 125V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 10W datasheet.pdf
CAP CER 8PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
BLZP 5.08/05/90F SN BK BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23 datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH W/DIS 3A 6WLCSP datasheet.pdf
OSC XO 15.000MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf