Vishay/Dale CRCW08054K32FKEB
CRCW08054K32FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054K32FKEB
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054K32FKEB.pdf
Availability of CRCW08054K32FKEB
QUANTITY
CRCW08054K32FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054K32FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08054K32FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054K32FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08054K32FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054K32FKEB Details Description
Related parts for CRCW08054K32FKEB
FLEX CABLE - AFG05A/AF05/AFE05T datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 1.5MM 4.72" datasheet.pdf
CAP CER 9.2PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 SQ datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 925MA 175 MOHM datasheet.pdf