Vishay/Dale CRCW08054K70JNEB
CRCW08054K70JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054K70JNEB
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054K70JNEB.pdf
Availability of CRCW08054K70JNEB
QUANTITY
CRCW08054K70JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054K70JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08054K70JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054K70JNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08054K70JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054K70JNEB Details Description
Related parts for CRCW08054K70JNEB
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
THERMOSTAT 110 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 5.9V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS PRX 5.4MM INLINE AMP PNP-NO datasheet.pdf
TVS DIODE 41.3VWM 73.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ANLG SWITCH ARRAY 8X8 28PLCC datasheet.pdf
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC WIRE datasheet.pdf