Vishay/Dale CRCW08054K87FKEA
CRCW08054K87FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054K87FKEA
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054K87FKEA.pdf
Availability of CRCW08054K87FKEA
QUANTITY
CRCW08054K87FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054K87FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08054K87FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054K87FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08054K87FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054K87FKEA Details Description
Related parts for CRCW08054K87FKEA
CONN ADAPT SMA PLUG TO U.FL JACK datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V TO92-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 28A T-MAX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
IC DUAL-SLOT HOT-PLUG CTRL 48QFN datasheet.pdf
DIE MTR 300 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 555MA 900 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 70A 240VAC datasheet.pdf
IC COMPRESSOR/EXPANDER 16MFP datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf