Vishay/Dale CRCW08054R22FNTA
CRCW08054R22FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054R22FNTA
Brief Description
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054R22FNTA.pdf
Availability of CRCW08054R22FNTA
QUANTITY
CRCW08054R22FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054R22FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW08054R22FNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054R22FNTA
Related LinksCRCW0805, CRCW08054R22FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054R22FNTA Details Description
Related parts for CRCW08054R22FNTA
IC REG LDO 5V 80MA SOT143 datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 1111 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf
680UF 10V 9.5X24 85C AXI datasheet.pdf