Vishay/Dale CRCW08054R30JNEB
CRCW08054R30JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054R30JNEB
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054R30JNEB.pdf
Availability of CRCW08054R30JNEB
QUANTITY
CRCW08054R30JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054R30JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08054R30JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054R30JNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08054R30JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054R30JNEB Details Description
Related parts for CRCW08054R30JNEB
CONN RECEPT 20POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
INDUCTOR CHIP KIT datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf