Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00589K32400T19L
Y00589K32400T19L picture photo
Mfg. Part Number
Y00589K32400T19L
Brief Description
RES 9.324K OHM 0.3W 0.01% AXIAL
Datasheet Download
Y00589K32400T19L.pdf
Availability of Y00589K32400T19L
QUANTITY
Y00589K32400T19L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00589K32400T19L
Internal Part NumberEIS-Y00589K32400T19L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.324k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00589K32400T19L
Y00589K32400T19L Details Description
Related parts for Y00589K32400T19L
CONN HEADER .100 SINGL STR 16POS datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 45NS 48TFBGA datasheet.pdf
SWITCH POWER POLE ACS N.O. 30A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V datasheet.pdf
CONN PIN 24-28 AWG GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLACK 500' datasheet.pdf