Vishay/Dale CRCW08054R32FKEA
CRCW08054R32FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054R32FKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08054R32FKEA.pdf
Availability of CRCW08054R32FKEA
QUANTITY
CRCW08054R32FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054R32FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08054R32FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054R32FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08054R32FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054R32FKEA Details Description
Related parts for CRCW08054R32FKEA
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 M25 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO204AC datasheet.pdf
LED CBI 3MM YELLOW DIFF RA .200 datasheet.pdf
IC ENCODER LINEAR 20-TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSR 1031FCBGA datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf