Vishay/Dale CRCW08054R70JNEAHP
CRCW08054R70JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08054R70JNEAHP
Brief Description
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW08054R70JNEAHP.pdf
Availability of CRCW08054R70JNEAHP
QUANTITY
CRCW08054R70JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08054R70JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW08054R70JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08054R70JNEAHP
Related LinksCRCW08054, CRCW08054R70JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08054R70JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW08054R70JNEAHP
RES 150 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 26-10AWG MOD T/H datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG RED 100' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG GREEN 100' datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf