Vishay/Dale CRCW080551M0JPEAHR
CRCW080551M0JPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080551M0JPEAHR
Brief Description
RES SMD 51M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080551M0JPEAHR.pdf
Availability of CRCW080551M0JPEAHR
QUANTITY
CRCW080551M0JPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080551M0JPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW080551M0JPEAHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080551M0JPEAHR
Related LinksCRCW08055, CRCW080551M0JPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080551M0JPEAHR Details Description
Related parts for CRCW080551M0JPEAHR
RES SMD 680K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
HC-P:RJ45(F/F)DB15VGA(M/F) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 2000' datasheet.pdf
FERRITE CORE P 8.4UH N48 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80PQFP datasheet.pdf
10000UF 150V 64X143 85C ST datasheet.pdf