Diodes Incorporated SMAJ30A-13
SMAJ30A-13 picture photo
Mfg. Part Number
SMAJ30A-13
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA
Datasheet Download
SMAJ30A-13.pdf
Availability of SMAJ30A-13
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SMAJ30A-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMAJ30A-13
Internal Part NumberEIS-SMAJ30A-13
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.3A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMAJ30A-13
Related LinksSMAJ3, SMAJ30A-13 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
SMAJ30A-13 Details Description
Related parts for SMAJ30A-13
IC DETECTOR VOLTAGE 3.4V 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 1MM DL AU SMD datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 30 TYPE A 20POS datasheet.pdf
CONN SOCKET 16POS 2.54MM datasheet.pdf