Vishay/Dale CRCW080560K4FKTA
CRCW080560K4FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080560K4FKTA
Brief Description
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080560K4FKTA.pdf
Availability of CRCW080560K4FKTA
QUANTITY
CRCW080560K4FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080560K4FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW080560K4FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080560K4FKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW080560K4FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080560K4FKTA Details Description
Related parts for CRCW080560K4FKTA
CONN D-SUB PLUG 50POS W/O CONT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC GAS GAUGE LI-ION/LI-POL 10SON datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB datasheet.pdf
PLUG 10POS 0 DEG BLK/BLU 2.7-3.9 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf