Vishay/Dale CRCW080560R4FKEB
CRCW080560R4FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080560R4FKEB
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080560R4FKEB.pdf
Availability of CRCW080560R4FKEB
QUANTITY
CRCW080560R4FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080560R4FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW080560R4FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080560R4FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW080560R4FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080560R4FKEB Details Description
Related parts for CRCW080560R4FKEB
INDUCT ARRAY 2 COIL 9.83UH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 5HSIP datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONN FIBER VF-45 PLUG DUPLX datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
BIT SLOTTED 1.2MM X 6.5MM 2.76" datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 50POS datasheet.pdf