Vishay/Dale CRCW0805620RFKEA
CRCW0805620RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805620RFKEA
Brief Description
RES SMD 620 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805620RFKEA.pdf
Availability of CRCW0805620RFKEA
QUANTITY
CRCW0805620RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805620RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805620RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805620RFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805620RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805620RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805620RFKEA
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 2.64V SUPPLY MON SC-70-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 15V datasheet.pdf
BLANK OSCILLATOR ASDM datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 1MM 30POS datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RE-TIMER 56QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1W DO204AL datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A datasheet.pdf