Vishay/Dale CRCW0805649RFKEA
CRCW0805649RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805649RFKEA
Brief Description
RES SMD 649 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805649RFKEA.pdf
Availability of CRCW0805649RFKEA
QUANTITY
CRCW0805649RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805649RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805649RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805649RFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805649RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805649RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805649RFKEA
HOOK-UP STRND 30AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R 5V MCRPWR 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 16.2KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 165CABGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf