Vishay/Dale CRCW0805665KFKTA
CRCW0805665KFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805665KFKTA
Brief Description
RES SMD 665K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805665KFKTA.pdf
Availability of CRCW0805665KFKTA
QUANTITY
CRCW0805665KFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805665KFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805665KFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805665KFKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805665KFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805665KFKTA Details Description
Related parts for CRCW0805665KFKTA
CONN HEADER 20POS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND TWIST-PAIR 300' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 1M DARK-ON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IDT 100 ASSY FDTO POL RAMP 7POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
KIT BOLTLONG 50/51 (1/4) datasheet.pdf
CAP POLY 100UF 20% 35V T/H datasheet.pdf