Vishay/Dale CRCW0805680KJNEB
CRCW0805680KJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805680KJNEB
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805680KJNEB.pdf
Availability of CRCW0805680KJNEB
QUANTITY
CRCW0805680KJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805680KJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805680KJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805680KJNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805680KJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805680KJNEB Details Description
Related parts for CRCW0805680KJNEB
CAP ALUM 4.7UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 389V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Lighting 16-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf