Vishay/Dale CRCW0805680RJNTA
CRCW0805680RJNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805680RJNTA
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805680RJNTA.pdf
Availability of CRCW0805680RJNTA
QUANTITY
CRCW0805680RJNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805680RJNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805680RJNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805680RJNTA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805680RJNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805680RJNTA Details Description
Related parts for CRCW0805680RJNTA
VARISTOR CHASSIS datasheet.pdf
IDC CABLE - APK50B/AE50G/APK50B datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 20POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 2.5NS 63FBGA datasheet.pdf
RES 649 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 734 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf
FILT DSUB 25POS M-F ADPTR datasheet.pdf