Vishay/Dale CRCW0805698KCHEAP
CRCW0805698KCHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805698KCHEAP
Brief Description
RES SMD 698K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805698KCHEAP.pdf
Availability of CRCW0805698KCHEAP
QUANTITY
CRCW0805698KCHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805698KCHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805698KCHEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805698KCHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805698KCHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805698KCHEAP Details Description
Related parts for CRCW0805698KCHEAP
RELAY TELECOM DPDT 10MA 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 14KV R42 DISK datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS SKT datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE WITH NO TAIL datasheet.pdf
RES 1.28M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
EMBEDDED USB datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SOT363 datasheet.pdf
LED DVR 700MA 63W RUBBER CABLE datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf