Vishay/Dale CRCW0805750KFHEAP
CRCW0805750KFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805750KFHEAP
Brief Description
RES SMD 750K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805750KFHEAP.pdf
Availability of CRCW0805750KFHEAP
QUANTITY
CRCW0805750KFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805750KFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805750KFHEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805750KFHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805750KFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805750KFHEAP Details Description
Related parts for CRCW0805750KFHEAP
IC REG LDO 1.5V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPST/NO 16A QC TER datasheet.pdf