Vishay/Dale CRCW080575R0JNEA
CRCW080575R0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080575R0JNEA
Brief Description
RES SMD 75 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080575R0JNEA.pdf
Availability of CRCW080575R0JNEA
QUANTITY
CRCW080575R0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080575R0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW080575R0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080575R0JNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW080575R0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080575R0JNEA Details Description
Related parts for CRCW080575R0JNEA
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
DSUB 5W5 M datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
IC ARM9 USB3 CONTROLLER 121FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 200MA 3 OHM TH datasheet.pdf
FERRITE CORE EFD 1.2UH N87 datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf