Vishay/Dale CRCW080576K8FKEA
CRCW080576K8FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080576K8FKEA
Brief Description
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080576K8FKEA.pdf
Availability of CRCW080576K8FKEA
QUANTITY
CRCW080576K8FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080576K8FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW080576K8FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080576K8FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW080576K8FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080576K8FKEA Details Description
Related parts for CRCW080576K8FKEA
BOX ABS GRAY 5.52"L X 2.61"W datasheet.pdf
CASE KJW BLACK 19.75"L X 15.53"W datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 2225 datasheet.pdf
IC DSP 32BIT 350MHZ 208-LQFP datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN DSUB SOCKET 28-36 AWG GOLD datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf