Vishay/Dale CRCW0805820KJNEB
CRCW0805820KJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805820KJNEB
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805820KJNEB.pdf
Availability of CRCW0805820KJNEB
QUANTITY
CRCW0805820KJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805820KJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805820KJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805820KJNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805820KJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805820KJNEB Details Description
Related parts for CRCW0805820KJNEB
PROFILE COVER AKZ1.5/2.5 1M datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 1.5V ODRN 5SSOP datasheet.pdf
RES TEMP SENS 220 OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
MODULE TIWI-R2 RF CASTELLATION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
9W4 F PC TAIL 30A 4-40 datasheet.pdf