Vishay/Dale CRCW080582K5FKEB
CRCW080582K5FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080582K5FKEB
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080582K5FKEB.pdf
Availability of CRCW080582K5FKEB
QUANTITY
CRCW080582K5FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080582K5FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW080582K5FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080582K5FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW080582K5FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080582K5FKEB Details Description
Related parts for CRCW080582K5FKEB
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TRANSFORMER TELECOMM 600:600 OHM datasheet.pdf
STORAGE CONT 13-1/2X12X13-1/4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS 10.16MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MALE 3POS datasheet.pdf