Vishay/Dale CRCW08058K20JNEB
CRCW08058K20JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08058K20JNEB
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08058K20JNEB.pdf
Availability of CRCW08058K20JNEB
QUANTITY
CRCW08058K20JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08058K20JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08058K20JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08058K20JNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08058K20JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08058K20JNEB Details Description
Related parts for CRCW08058K20JNEB
BATTERY PACK 4.8V 1000 MAH NICAD datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT DUAL 65MSPS 64-TQFP datasheet.pdf
JUN-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO SET 50MW CHIP ANTENNA datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf