Vishay/Dale CRCW0805910KJNEB
CRCW0805910KJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805910KJNEB
Brief Description
RES SMD 910K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805910KJNEB.pdf
Availability of CRCW0805910KJNEB
QUANTITY
CRCW0805910KJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805910KJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805910KJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805910KJNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805910KJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805910KJNEB Details Description
Related parts for CRCW0805910KJNEB
THERMISTOR 47K OHM NTC SMT 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 50KSPS 16-QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER BP 56POS 4COL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
HD VT TH datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM TACH 12VDC datasheet.pdf