AVX Corporation SQCAEM130FAJME
SQCAEM130FAJME picture photo
Mfg. Part Number
SQCAEM130FAJME
Brief Description
CAP CER 13PF 150V 0605
Datasheet Download
SQCAEM130FAJME.pdf
Availability of SQCAEM130FAJME
QUANTITY
SQCAEM130FAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCAEM130FAJME
Internal Part NumberEIS-SQCAEM130FAJME
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
SeriesSQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCAEM130FAJME
Related LinksSQCAEM1, SQCAEM130FAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCAEM130FAJME Details Description
Related parts for SQCAEM130FAJME
RES SMD 261 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 4.1A 8-TSSOP datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN HDR 96POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1W DO213AB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC datasheet.pdf
470UF 35V 10X20 85C RAD datasheet.pdf