Vishay/Dale CRCW08059K10JNEC
CRCW08059K10JNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08059K10JNEC
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08059K10JNEC.pdf
Availability of CRCW08059K10JNEC
QUANTITY
CRCW08059K10JNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08059K10JNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW08059K10JNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08059K10JNEC
Related LinksCRCW0805, CRCW08059K10JNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08059K10JNEC Details Description
Related parts for CRCW08059K10JNEC
HEADER OPEN .030"DIA .600 48POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 1206 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 100W datasheet.pdf
RES 243 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FERRITE CORE ETD 3.5UH N87 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4842-A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT SKT datasheet.pdf