Bourns Inc. 3386F-1-303LF
3386F-1-303LF picture photo
Mfg. Part Number
3386F-1-303LF
Brief Description
TRIMMER 30K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386F-1-303LF.pdf
Availability of 3386F-1-303LF
QUANTITY
3386F-1-303LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386F-1-303LF
Internal Part NumberEIS-3386F-1-303LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)30k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386F-1-303LF
Related Links3386F-, 3386F-1-303LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386F-1-303LF Details Description
Related parts for 3386F-1-303LF
MODULE PWR ENTRY FUSE 250V datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100 R/A 30AU datasheet.pdf
TERMINAL BLK 17POS 5MM VERT BLU datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.25GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
6+6 DIL MALE SMT HORIZ LOCK datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC SRAM 32K X 16 3.3V 44-TSOP datasheet.pdf