Vishay/Dale CRCW08059M31FKTA
CRCW08059M31FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08059M31FKTA
Brief Description
RES SMD 9.31M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08059M31FKTA.pdf
Availability of CRCW08059M31FKTA
QUANTITY
CRCW08059M31FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08059M31FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW08059M31FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08059M31FKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW08059M31FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08059M31FKTA Details Description
Related parts for CRCW08059M31FKTA
IC TRAC ANA 5V 5MA 20CELL 36QSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 80VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 525V 4.4A I2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 1POS .100" GOLD datasheet.pdf