Vishay/Dale CRCW1206102RFKEB
CRCW1206102RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206102RFKEB
Brief Description
RES SMD 102 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206102RFKEB.pdf
Availability of CRCW1206102RFKEB
QUANTITY
CRCW1206102RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206102RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206102RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206102RFKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206102RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206102RFKEB Details Description
Related parts for CRCW1206102RFKEB
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADR INVRTD 128POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED RED PRISM/CBI 630NM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf