Vishay/Dale CRCW120610K0FKEB
CRCW120610K0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120610K0FKEB
Brief Description
RES SMD 10K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120610K0FKEB.pdf
Availability of CRCW120610K0FKEB
QUANTITY
CRCW120610K0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120610K0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120610K0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120610K0FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120610K0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120610K0FKEB Details Description
Related parts for CRCW120610K0FKEB
IC ADC 8BIT MPU W/MUX OPT 24-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
EDGECARD 182PS .050 SMD W/O POST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG GRY SHLD 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf