Murata Electronics North America GCJ32DR72E224KXJ1L
GCJ32DR72E224KXJ1L picture photo
Mfg. Part Number
GCJ32DR72E224KXJ1L
Brief Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1210
Datasheet Download
GCJ32DR72E224KXJ1L.pdf
Availability of GCJ32DR72E224KXJ1L
QUANTITY
GCJ32DR72E224KXJ1L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCJ32DR72E224KXJ1L
Internal Part NumberEIS-GCJ32DR72E224KXJ1L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.091" (2.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCJ32DR72E224KXJ1L
Related LinksGCJ32DR72, GCJ32DR72E224KXJ1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCJ32DR72E224KXJ1L Details Description
Related parts for GCJ32DR72E224KXJ1L
IC FLASH 2MBIT 70NS 32VSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.056 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 30A TO263 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 45MM datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT PIN datasheet.pdf