Vishay/Dale CRCW1206113RFKEB
CRCW1206113RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206113RFKEB
Brief Description
RES SMD 113 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206113RFKEB.pdf
Availability of CRCW1206113RFKEB
QUANTITY
CRCW1206113RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206113RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206113RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206113RFKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206113RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206113RFKEB Details Description
Related parts for CRCW1206113RFKEB
CONN FRAME FOR RJ45 SCKT INSERT datasheet.pdf
PTC RESETBL 60V/250V .120A RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 28.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF1B datasheet.pdf
LED LIGHTING TERMINAL (L2 CONNEC datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf